Zmienić platforme czy nie?

Ostatnio blog na Onecie bardzo mnie denerwuje, a to utrudnienia ze wstawianiem zdjęć, a to nie mogę dodać głupiej wklejki. Tak naprawdę już parę miesięcy temu nosiłam się z tym zamiarem. Ale jakoś szkoda. Jest to platforma na której jeszcze w gimnazjum prowadziłam bloga. więc trzymam się jej głównie z sentymentu.

Ostatnio Onet w ogóle mnie zawodzi, ponieważ nie mogłam dostać się na moją pocztę. ciężkim trudem odzyskałam konto tracąc ponad 12 zł. za nic. Także mam powoli tego dość. Co tam sentymenty…

Zastanawiam się czy przejść na blogspot.  Tyle, że nie wiem czy tam nie wydarzą się znowu jakieś przykrości. Czy uda nam się polubić. Jeśli ktoś prowadzi bloga na tej platformie, proszę o radę. Opłaca się tam zamieszkać? A może ktoś także przenosił bloga z onetu. Dajcie znać proszę, jak to wam wyszło…

1 Komentarz

  1. Byłam na Onecie, byłam na Blogspocie, jestem na swoim.
    Na Onecie tak naprawdę nie byłam od dawna, ale widzę, że polecane posty na stronie głównej nie zmieniają się od miesięcy, jeśli nie od lat. Chyba Onet zupełnie zapomniał o Onet Blogu, a szkoda, bo ja też tutaj zaczynałam.
    Blogspot nie jest zły, chociaż albo ja nie odkryłam jego pełnych możliwości, albo jest dość funkcjonalnie ograniczony. To znaczy: raczej oferuje więcej mniej niż Onet, ale dla mnie było to za mało.
    Opcji „na swoim” też Ci nie polecam, bo to niestety trochę kosztuje. Ja mam to szczęście, że mogę się zaczepić „przy okazji” na hostingu znajomego, więc zostaje mi tylko koszt domeny (60 zł rocznie, hosting to ok. 120 zł rocznie).
    Gdybym miała wybierać darmową platformę do blogowania dla siebie, to wybrałabym wordpress.com. WordPress wymaga odrobiny technicznego ogarnięcia, ale z tego co wiem, to w tej chwili OnetBlog jest oparty o jakąś jego uproszczoną wersję, więc dałabyś sobie radę. WordPress żeby dobrze działać potrzebuje wtyczek. Ja używam 22 na swoim blogu… Jakbyś decydowała się na tę platformę, to mogę Ci podpowiedzieć, czego będziesz potrzebować.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.